Vitajte na stránkach o surovej strave pre mačky

 

Posledné roky svojho voľného času som venovala štúdiu o mačkách, ich potrebách, chorobách a v neposlednom rade výžive. Vďaka dočasnej opatere mám aj množstvo skúseností a zážitkov, o ktoré sa s Vami rada podelím.

 

Prioritou tohoto webu je majiteľov domácich šelmičiek informovať o možnostiach a výhodách kŕmenia surovou stravou. Viem, že existuje takýchto stránok niekoľko, no toto nie je o BARFe, ale o čo najprirodzenejšej strave mäsožravcov - kŕmenie celou korisťou či napodobňovanie celej koristi.

 

Pevne verím, že sa tu dočítate všetko potrebné a akékoľvek ďalšie otázky rada zodpoviem mailom.

 

Jana

Môj tím expertov na surovú stravu :)

Mia 4 roky

Mainská mývalia mačka, od malička chovaná na granuliach. Je na plne surovej strave niekoľko rokov, osvalila sa, vyčistili sa jej zuby a zredukovalo sa množstvo bezoárov.

Mia a mäso neboli vždy priatelia :) Dnes už ale zje čokoľvek, čo naservírujem. Bola to dlhá cesta, ale stála za to :)

 

Frankie 4,5 roka

Frankieho som adoptovala tesne po zakúpení Miušky, aby jej samej nebolo smutno. Mal značnú nadváhu a problémové zuby. Za ten čas, čo je u mňa, ešte narástol a tuky vymenil za svaly. Frankie nie je veľmi prieberčivý, jediné, čo mu zatiaľ nevonia, sú myši.

 

Amy 2 roky

Amuška bola pôvodne dočaska, prišla ku mne ako 7 týždňové mačiatko. Za celý čas u mňa jedla granule možno dvakrát. Surové mäso miluje. Je veľmi atletickej postavičky s úžasne lesklou srsťou.

 

 

Tobísek, 1,5 roka

Tobi, môj vysnívaný devon rex.

Keď prvýkrát videl mäso, netušil, čo s ním. Snažil sa jesť, no padalo mu z úst :) Tobísek to nevzdal a dnes je z neho dokonalá šelma. Na kuchynskej linke je vždy prvý a vždy najviac hladný :)

 

 

Žiži (v nebíčku) 7 mesiacov

Žižinko bol povôdne tiež len v dočasnej opatere, ale nejako mi "prischol" :) Na surovej strave je od svojich 300g, kedy ku mne prišiel. Dnes má 2,6kg a je to statný chlapisko. Napriek tomu, že nevidí (alebo možno vďaka tomu) sa vrhá na najväčšie kusy mäsa (v úvodnom obrázku s morčacím dolným stehnom). Je ochotný zjesť všetko, čo nezje jeho.

 

 

 

Ninka  7 mesiacov

Paralyzovaná Ninka je posledný prírastok v mojej mačacej rodine. Nad surovou stravou ani sekundu nepremýšľala, hneď prvý deň zvládla celú kuraciu štvrť a dnes šťastne chrúme aj potkany :)