Kniha návštev

skúsenosti s pieskom v moči?

Svetla | 07.11.2012

Ahoj, som rada, že som našla slovenskú stránku o surovej strave pre mačky. Ja som s tým začala skôr intuitívne, len niečo málo som si našla na anglických stránkach. 4-ročného kocúra kŕmime surovým mäsom asi rok. Ale teraz sme mali problém: zápal močových ciest a piesok v moči. Veterinár nám ako prvé predal vrece špeciálnych granúl a pastu URO-PET. Tie granule má vraj jesť aspoň pol roka. To sa mi veru nepáči. Keď som sa pýtala na surovú stravu, tak som priamu odpoveď nedostala, len opäť bolo zopakované, že strava má na to ochorenie vplyv a mal by jesť tie granule. Preto sa chcem opýtať, či nemáš skúsenosti s podobným problémom a ako si k tomu pristupovala? Prípadne, či nepoznáš veterinára, ktorý je "raw food friendly" a ktorého neplatí royal canin :-)

Re:skúsenosti s pieskom v moči?

Jana | 14.11.2012

Ahoj.

Prepáč, že tak neskoro (je lepšie poslať mail ;) ).
Osobné skúsenosti zatiaľ nemám, ale už sme to riešili s inými mačičkami.
Základ je kompletné vyšetrenie moču. Zápal je výsledkom bakteriálnej infekcie (najpravdepodobnejšie) a to sa skutočne nerieši "zázračnými" granulami (ako žiadny iný zdravotný problém). Granule obsahujú zložku, ktorá dočasne okyselí moč (rovnako ako Uropet), no to stále nelieči zápal.
Takže, treba odniesť moč na kultiváciu a následne liečiť podľa stanovenej citlivosti na ATB.
Uropetku môžete dočasne používať na okyselenie moču (najprv treba zistiť, či je pH vyššie ako normál)

Mimochodom, veta by som sa spýtala, či dokáže garantovať, že po dlhodobej "liečbe" granulami nevzniknú oxaláty (ktoré je treba riešiť chirurgicky a ktoré sa začali záhadne objavovať po vynáleze granúl na struvity - znižujúcich pH moču)

super

Katka | 05.06.2012

Super stránka podporujúca môj ,,sedliacky rozum,,. Doma mám mačky ktoré sú najdúchmi a vždy všetko vyliečilo mäso, pohyb na veľkom dvore a zvonček zavesený na motúziku. Aj z mačky na umretie je teraz potvora, čo ma v noci kusne do nosa aby sme sa išli hrať. Granule vyhodím asi úplne, doteraz som ich mala len pre prípad, keď som nemala doma zrovna mäso. Ale občas zhrešíme a dáme aj nejakú sladkosť. Nie teda ako základné jedlo počas dňa ale keď napr. jem piškótový koláč a Cibuľa sa posadí vedľa mňa s výčitkou v očiach tak jej kúsok dám a zachutíme si. Stránku odporúčim ďalej, veľa šťastia:)

super

maťa | 12.04.2012

ahoj Janka, máš krásnu a inteligentne urobenú stránku, ktorú by mal navštíviť každý kto o sebe vyhlasuje, že je milovník mačiek. bohužiaľ je téma stravovania a "správnych" granúl vtĺkaná do hlavy už študentom veteriny - veď sú potenciálni predajcovia granúl, a tak tieto deti sú už pokrivené v škole. zabudla si na ďalšieho strašiaka - FOSFOR. keď sa ma študenti veteriny pýtajú, aké granule dávam psom, odpovedám: - žiadne, kŕmim ich mäsom. ich prvá otázka je: a nebojíš sa fosforu? odpovedám - žečnem sa ho báť, až začnú moji psi svietiť.. pochopiteľne moju iróniu nepochopia...

Re:super

Jana | 17.04.2012

Ahoj Maťa.
Ďakujem za pochvalu :)

Áno, pomer fosfor-vápnik je obrovský strašiak aj v mačacom svete.
Osobne si myslím, že príroda najlepšie vie, ako to "zariadila". Prirodzená korisť (model prirodzenej koristi) má presne také pomery všetkých živín, aké mäsožravce potrebujú, inak by sa predsa nedostali až sem...
Mňa keď sa niekto pýta, či sa nebojím, že moje zvieratá majú nevyváženú stravu, zásadne odpovedám - Ako sa len mohli dožiť granúl ak pre ne surová strava nie je zdravá?

Ľudia sa sami stravujú nevhodne, ľahko podliehajú reklamám a rôznym "trendom".

Vždy si všetky (naozaj všetky) info dôkladne overujem a život ma naučil neveriť nikomu, kto sa mi snaží niečo predať :)

<< 1 | 2

Pridať nový príspevok